Haber

Enkaz altında doğan bebek kaçırılma tehlikesine karşı güvenli bir yere yerleştirildi

Maraş’ta meydana gelen depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Suriye’de enkaz altında dünyaya gelen Aya isimli bebek, kaçırılma tehlikesi nedeniyle tutulduğu hastaneden güvenli bir alana yerleştirildi. BBC’nin haberine göre sağlık yetkilileri, olası kaçırma ve evlat edinme dolandırıcılığı tehlikesine karşı önlem alındığını söyledi.

Enkaz altından çıkarılan Aya, tedavi için Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin’deki bir hastaneye götürülürken, Pazartesi günü silahlı baskın düzenlendiği açıklandı. Hastaneye yapılan baskının Aya’yı kaçırma girişimi olduğu iddia edildi ancak sağlık görevlileri bu iddiayı yalanladı. Dr.

ANNESİNİ, BABASINI VE DÖRT KARDEŞİNİ KAYBETTİ

Anne, Aya’yı doğurduktan sonra vefat etti. Arama kurtarma ekipleri bebeği bulduğunda göbek bağı hala anneye bağlıydı. Aya’nın babası ve dört kardeşi de beyin sarsıntısı nedeniyle hayatını kaybetti.

Aya’nın kurtarıldığına dair görüntüler sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşıldı. Suriye’de çöken bir binanın enkazı altında dünyaya gelen Aya’yı evlat edinmek için binlerce kişi başvurdu ancak Aya’nın sağlık durumu netleşmeden evlat edinme işlemlerine başlanmayacağı açıklandı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu