Ekonomi

SunExpress’ten Avrupa’ya 8 yeni rota

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak girişimi olan SunExpress, uçuş ağına eklenen yeni hatlar ve artan kapasitesi ile İzmir’i direkt uçuşlarla iç ve dış hatlara bağlıyor. Bu yaz uçuş ağına Barselona Venedik Dubai Birmingham Londra-Gatwick Tiflis, Edinburgh ve Saarbrücken sınırını ekleyen havayolu, İzmir’den toplam 26 hatta ulaşıyor.

Yaz dönemine 8 yeni hat ekleyen havayolu CEO’su Max Kownatzki, yeni açılan hatlarla ilgili şu açıklamayı yaptı. “SunExpress olarak bu yaz Türkiye ile Avrupa arasındaki en geniş uçuş ağımızı sunuyoruz. Bu kapsamda İzmir’den sunduğumuz yeni hatlarla İzmir’deki en geniş uçuş ağına ulaştık. Toplamda 50’den fazla nokta ile İzmir’i hem iç hem de dış hatlarda en çok noktaya bağlayan havayoluyuz.”

SunExpress, İzmir’den yurt içinde ise İzmir’den Adana, Antalya, Bodrum, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon, Van ve Mardin’e olmak üzere toplam 37 uluslararası noktaya direkt uçuş gerçekleştiriyor. Türkiye’de 15 şehre uçmaktadır.

Kownatzki, “İzmir’in ana taşıyıcısı olarak İzmir’i dünyaya bağlamaya, hem İzmir hem de Ege turizmine katkı sağlamaya devam ediyoruz. İzmir’in sadece yaz aylarında değil yıl boyunca sunacağı çok şey var. Göstermek için çalışmaya devam edeceğiz. tarihi, kültürel mirası ve eşsiz doğasıyla İzmir’in ideal bir tatil destinasyonu olduğunu söyledi.

yenipazar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu